در کنفرانس دوم بن تصمیم اساسی اتخاذ نمی شود

قرار است این روز ها کنفرانس دوم بن برگزار گردد. مردم افغانستان که از گرسنگی و نا امنی به ستوه آمده اند، توقعات معجزه ای تمنا می کنند، و این روز ها با اشتیاق خبرهارا دنبال می کنند. اما واقعیت آنست که این کنفرانس وسیله ای هست برای اغفال اذهان عامه از مشکلات و تصمیم ها، قراردادها و پیمان های که درخفا گرفته شده است.

در این کنفرانس دو گروه توقعات و برنامه های مشخص دارند؛ یکی آنهاییکه دولت و امکانات کشوری را بصورت انحصاری در دست گرفته اند و دیگری آنهاییکه از قدرت بیرون رانده شده اند و از ثروت و امکانات کشوری کمترین بهره را نمی برند.

گروه اول که قدرت و ثروت را در اختیار دارند به فکر ابقا ی تسلط قومی و زبانی در کشور هستند و در این راستا با کشورهای منطقه و جهان پیمان های نا سنجیده (یوانه وار)بسته اند. اماگروه دوم درمانده هست ومتمرکز شده اند تا دولتی هارا تحت فشار قرار دهند و قدرتمندان جهانی را راضی بسازند که در قدرت و ثروت کشوری شرکت داده شوند.

گروه دوم معتقد هستند که تمامیت ارصی افغانستان ترک برداشته ودرخطر فروریزی هست. درهمین راستا هست که پیمان های مخفی (محرم) با کشورها می بندند تا تسلط قومی و زبانی را احیا بکنند وتمامیت ارضی را هم حفظ کنند.

درقبا ل این خواست ( حفظ تمامیت ارضی و استیلای قومی / زبانی ) گروه دولتی صرف خواهان این هستند که چند سال دیگر هزینه های کشوری افغانستان را کشورهای غربی تامین بکنند. این خواست کمترین اجرتی است که این گروه درازای این بازی خطرناک توقع دارند. این بازی را باید خطرناک نام نهاد از آنجهت که  پیمان های محرم همسایه ها را شدیدا می هراساند و آنها رامجبور میسازد با تمام امکانات در ناکامی کابل برنامه ریزی کنند.

گروه دولتی براین باور رسیده اند که افغانستان باید نقشی را بازی کند که در دهه 80 میلادی پاکستان ایفا کرد یعنی سکوی نا امنی سازی کشورهای منطقه (آسیای میانه، جمهوریت های فدراتیف روسیه، پاکستان، ایران و سین کیانگ چین)

/ 4 نظر / 14 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345422361.42

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1506229450

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 805902874

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 154179664